יום חמישי, 28 באוקטובר 2010

כלכליסט - נדל"ן - 64% מרוכשי הדירות בת"א מעדיפים חניה על בית ספר

כלכליסט - נדל"ן - 64% מרוכשי הדירות בת"א מעדיפים חניה על בית ספר

תל אביב מעדיפים חניה על פני חינוך לילדים. כך עולה מסקר שנערך בשנה האחרונה על ידי קבוצת הנדל"ן לב העיר שבבעלות מוריס גורקן, יניב ויובל רוזיו, בעלי חברת התיוווך רוזיו נכסים - מסוכנויות התיווך הגדולות בתל אביב - בקרב כ־1,000 רוכשי דירות במרכז תל אביב.

מהנתונים עולה כי הדבר החשוב ביותר למחפשי הדירות בתל אביב הוא חניה צמודה ורק לאחר מכן חינוך וקרבה לעבודה. על פי הסקר, 64% מרוכשי הדירות

דירגו את הימצאותה של חניה צמודה כפרמטר החשוב ביותר לרכישת דירה בעיר. רק 20% מהם ציינו את מוסדות החינוך ורמת בתי הספר כפרמטר החשוב ביותר לרכישת דירה, ול־11% מהנשאלים הכי חשוב לגור בקרבת מקום העבודה. רק ל־5% מהנשאלים יש חשיבות רבה לגור ליד אזורי הבילוי בעיר.

עוד עולה מהסקר כי 57% מרוכשי הדירות שלא יוותרו על חניה צמודה, מוכנים לוותר על חדר. לפני כשלושה חודשים פרסמה הקבוצה שבבעלות גורקן ורוזיו נתונים שלפיהם הגיל הממוצע של רוכשי הדירות בתל אביב בשנתיים האחרונות היה 45. בקבוצה אמרו אתמול כי כיום למשפחה ממוצעת בתל אביב יש שני כלי רכב, ומכאן שמצוקת החניה בעיר מכתיבה את הליך חיפוש הדירה יותר מחינוך הילדים - שעל פי סקרים רבים בענף המגורים הישראלי, נחשב לאורך שנים למכריע בבחירת הדירה.

קבוצת הנדל"ן לב העיר עוסקת בפיתוח ובייזום פרויקטים למגורים באזור תל אביב ופועלת כיום במתחם ניסקו בפלורנטין ובשוק הבניינים לשימור במרכז תל אביב.

אין תגובות:

בית המשפט פסל את מצלמות החניה

בית המשפט לעיניינים מקומיים פסל השבוע דוחות חניה שקיבל אזרח ממצלמות בגלל אי חוקיותן • דובר עיריית בני ברק: "יערערו בבימ"ש מחוז...