כלכליסט - בארץ - אישום: פקח חניה מירושלים ביקש תשלום מנהגים בתמורה לאי רישום דו"חות

כלכליסט - בארץ - אישום: פקח חניה מירושלים ביקש תשלום מנהגים בתמורה לאי רישום דו"חות

אישום: פקח חניה מירושלים ביקש תשלום מנהגים בתמורה לאי רישום דו"חות

לפי החשד, הפקח נהג לבקש מנהגים 100 שקלים במזומן בתמורה להפחתת הקנס, כאשר למעשה לא רשם דו"חות ושילשל את הכסף לכיסו

לבית משפט השלום בירושלים הוגש הבוקר (ד') כתב אישום נגד פקח חניה לשעבר בשם שי כהן, בן 26 מירושלים, בדין עבירות של לקיחת שוחד וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

כהן, שעבד כפקח חניה בעיריית ירושלים, מואשם כי במשך תקופה של כחצי שנה מתחילת שנת 2009 ועד אמצעה נטל כעשר פעמים כסף מזומן בסך 100 שקל מנהגי כלי רכב שלהם ביקש לרשום דו"ח חניה, בתמורה לאי-רישום הדו"ח. על-פי כתב האישום, הנאשם הציג בפני הנהגים מצג שווא כאילו הוא משנה את סעיף העבירה שנרשם בדו"ח, כך שהקנס יעמוד כביכול על סך של 100 שקל במקום קנס גבוה יותר, וכי הנאשם עצמו ידאג לתשלום הקנס בסניף הדואר. זאת, בעוד שהנאשם כלל לא רשם דו"ח והשתמש בכסף המזומן שקיבל מהנהגים לצרכיו הפרטיים.

כתב האישום מתאר מספר מקרים, ובהם מקרה אחד שאירע ב-28.4.09. על-פי כתב האישום, באותו מקרה שהתרחש ברחוב גבעת שאול בירושלים, החנה נהג את

רכבו במקום אסור לחניה. הנאשם הגיע למקום ועמד לרשום לנהג דו"ח על חניה במקום אסור. בסמוך לאחר מכן, הגיע הנהג למקום וביקש מהנאשם להימנע מרישום הדו"ח. הנאשם הציע לנהג כי ייתן לו כסף מזומן בסך 100 שקל, תוך יצירת מצג שווא כאילו הוא משנה את סעיף העבירה שנרשם בדו"ח, כך שהקנס יעמוד כביכול על סך של 100 שקל במקום קנס גבוה יותר, וכי הנאשם ייגש במקומו לסניף הדואר לשלם את הקנס.

בכתב האישום נטען כי בעקבות מצג-השווא מסר הנהג לנאשם סך של 100 שקל במזומן, אלא שהנאשם כלל לא רשם דו"ח והשתמש בכסף המזומן לצרכיו הפרטיים. במקרה אחר מתואר כיצד בנסיבות דומות ביקש תשלום מנהג אחר, אך הנהג סירב.

את כתב האישום הגישה עו"ד ג'ני גינזבורג מפרקליטות מחוז ירושלים.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

שירותי חניה מרכז רפאי איכילוב

עיריית בית שמש - קנסות חניה

בשורה סלולארית למחפשי החנייה בגבעתיים