מהבוקר: חניה חינם לתושבי תל אביב - המבקרים בעיר ישלמו יותר

הסדרי החניה החדשים נכנסו הבוקר לתוקפם - ותושבי העיר יכולים לחנות חינם בכחול לבן בכל רחבי העיר. מחיר החניה למבקרים עולה ל-6 שקלים לשעה

השינויים שעליהם הכריזה עיריית תל אביב בהסדרי החניה בעיר נכנסים היום לתוקפם - ובעוד שתושביה זוכים להקלה משמעותית בדמות פטור מתשלום על חניה בכחול לבן, המבקרים בעיר ייאלצו מהבוקר לשלם יותר על כל שעת חניה.
לפי ההנחיות החדשות, תושבי תל אביב יהיו פטורים מתשלום על חניה במקומות המסומנים בכחול לבן בכל רחבי העיר. עם זאת, הסדרי החניה המועדפת לתושבים מחמש בערב עד תשע בבוקר נותרו בתוקף ברחובות שסומנו בשילוט מיוחד על כך, והעירייה תמשיך להטיל קנסות על חניית רכב ללא תו אזורי מתאים במקומות אלו.
עד כה שילמו תושבי תל אביב 69 אגורות לשעה על חניה מחוץ לאזור מגוריהם. אף שההחלטה התקבלה לפני כחצי שנה, פקחי העירייה המשיכו לרשום גם בימים האחרונים דו"חות לתושבים שלא שילמו על חניה בכחול לבן, ואתמול הודיעה העירייה כי החלטת מועצת העיר, שאושרה בידי משרדי התחבורה והפנים, נכנסה לתוקף. 
החניה באדום לבן עודה אסורה
החניה באדום לבן עודה אסורה. צילום: אלון רון
לצד הענקת פטור מתשלום לתושבי העיר, העלתה העירייה למקסימום הקבוע בחוק את מחיר החניה בכחול לבן למי שאינם מתגוררים בתל אביב והוא יעמוד מעתה על שישה שקלים לשעה, במקום חמישה שקלים וחצי עד כה.
בעירייה אומרים שהצעדים נועדו להקל על תושבי העיר המחזיקים רכב פרטי ולעודד את המבקרים בעיר המתגוררים ביישובים אחרים להגיע אליה באמצעות התחבורה הציבורית. עם זאת, מבקרי המהלך אומרים כי במקום לעודד שימוש בתחבורה ציבורית ובאופניים, העירייה מעודדת שוב שימוש ברכב פרטי בהחלטתה לבטל את התשלום לתושבים בכחול לבן.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

שירותי חניה מרכז רפאי איכילוב

עיריית בית שמש - קנסות חניה

בשורה סלולארית למחפשי החנייה בגבעתיים