TheMarker IT - בלעדי: מחפשים חניה? מפת איזורי החניה המבוקשים בתל-אביב נחשפתבלעדי: מחפשים חניה? מפת איזורי החניה המבוקשים בתל-אביב נחשפת


מפת אזורי החניה של JustParkIt | צלם: יח"צ

Just Park It, המפתחת שוק המפגיש משכירי ושוכרי חניות, חושפת לראשונה את מפת אזורי החניה המבוקשים בתל אביב

09.04.12 | 14:51  ענבל אורפז
Software | Israeli Hi-Tech and Startups
כל מי שנכנס אי-פעם לתל-אביב עם רכב עבר חוויה דומה: חיפוש אינסופי אחר חניה, שיטוטים בסמטאות במצוד אחר מקום חניה פנוי. הסטארט-אפ הישראלי Just Park It מציע פתרון לבעיה זו באמצעות יצירת שוק המפגיש בין בעלי מקומות חניה פרטיים ובעלי חניונים שהצטרפו להסדר לבין מי שמעוניינים לשכור חניה על בסיס שעתי. היום חושפת החברה את מפת ביקושי החניה בתל-אביב, שנוצרה על סמך אלפי שאילתות שהוזנו למערכת Just Park It. המפה נבנתה על בסיס נתונים שנאספו בחודשים האחרונים במערכת של החברה ומציגים את האיזורים בהם נרשמו הביקושים הגבוהים ביותר לחניה. כצפוי, האיזורים הצפופים ביותר הם רוחובות מרכזיים כמו רוטשילד, שינקין, יהודה הלוי והחשמונאים. מי שיתרחק לרחוב ברדיוס הקרוב יגדיל את סיכוייו למצוא מקום חניה.
"המפות המוצגות הינן השיא של עבודה מאומצת שנמשכה חודשים ארוכים והתחלקה למספר שלבים: הראשון הוא איסוף נתונים בעלי מאפיינים שונים ושמירתם תוך שימוש באלגוריתמים של גיאולוקיישן (geolocation) המבוססים על מיקום וזמן המשתמש, השלב השני התמקד בניתוח המידע והכנתו לשלב השלישי והאחרון שהוא הצגת המידע באופן ויזואלי מושך וברור על גבי מפה אינטראקטיבית" מסביר על תהליך הכנת המפות איתי עשת, ממקימיי המיזם וסמנכ"ל הטכנולוגיות בחברה המגיע מתחום המיפוי.
מפת מרכז תל-אביב:
מפת איזור רוטשילד: 
מקרא: לבן: האיזורים המבוקשים ביותר; אפור: איזורים לא מבוקשים; צהוב וכחול: ירידה בביקושים לחניה.
הנתונים שנאספים במערכת Just Park It מאפשרים לדעת מהם האיזורים המבוקשים ביותר לחניה, באילו שעות מתפנים מקומות חניה, מהו משך החניה הממוצע ומדדים נוספים. החברה מתכוונת להציג את הניתוח הסטטיסטי של מידע זה בעתיד ובינתיים חשפה מפה המלמדת מהם האיזורים המבוקשים ביותר לחניות במרכז והצפון הישן של תל-אביב. "אין ספק שהמידע אותו ניתן להפיק מהמערכת שלנו יכול להיות שימושי ורלוונטי מאד עבור יזמים, אתרי אינטרנט ואפליקציות וכן עבור הרשויות המוניציפאליות, מחלקות העירייה השונות וכמובן עבור מחקרים עתידיים באקדמיה" אומר מנכ"ל החברה, מיכאל קנרק. עוד הוא מוסיף "Just Park It תשמח לספק מידע לתועלת הציבור ולשתף פעולה עם הגורמים הרלוונטיים בכדי לנסות ולעזור בהכוונה ומציאת פתרונות לבעיות החניה ולמען פיתוח תשתיות קהילתיות עבור מודלים משלימים".
כמו כן, לטענתו המיזם מעודד שמירה על הסביבה באמצעות מיחזור מקומות חניה וחלוקת משאבים. "מי שישתמש בהיצע שאנחנו נותנים חוסך זמן, דלק ורעש. בסופו של דבר אם אין ביקוש אנשים מורידים את המחיר באורך הזמן. יש מקומות במרכז תל אביב שהמחיר נמוך יותר ממחיר כחול-לבן. יש לנו שיתופי פעולה עם חניונים, אז מציעים מקומות יותר זולים ממחירי שער" אומר קנרק.
כיצד עובד השירות? פרטים ועסקים בעלי מקומות חניה יכולים להרשם לשירות ולהשכיר את החניה שברשותם בכל זמן שהם בוחרים. מחפשי חניה יכולים להזמין חניה מראש כאשר הם יודעים שהם צריכים להגיע לאיזור עמוס או להזמין חניה בזמן אמת על בסיס המיקום בו הם נמצאים. זאת באמצעות אפליקציית אייפון, אנדרואיד ואתר אינטרנט. כיום השירות נמצא בגרסת בטא בישראל ופתוח למשתמשים. בחודשים הקרובים תושק גרסה רשמית של השירות וכנראה יפתח גם במדינות אחרות. כרגע נמצאת החברה במשא ומתן עם משקיעים לקראת גיוס.
המודל העסקי של Just Park It בנוי על עמלות אשר נגבות מכל עסקה. החברה מקבלת תשלום קבוע של 2.5 שקל על כל עסקה, רובם נגבים מהמשכיר, ועמלה קבועה של 12.5% מסך העסקה. את התעריף עבור ההשכרה קובע משכיר החניה. עד כה הצטרפו לשירות כמה אלפי משתמשים, בעיקר שוכרים. בשלב הראשון התמקדה החברה ביצירת היצע גדול של יצירת מקומות חניה באיזור רוטשילד בתל אביב. זאת מאחר ולטענת קנרק העיר מרכזת 70% מהתנועה בישראל לפי נתוני עיריית תל אביב ואוניברסיטת תל-אביב.
 Just Park It הוקמה לפני שנה על ידי קנרק ועשת. האפליקציות הושקו במהלך חודש אוקטובר. לאחרונה החלה החברה בשיתוף פעולה עם אתר המסעדות Rest במסגרתו ניתן להזמין מקומות חניה בסמוך למיקום המסעדה.
המפות מתארות דגימות מאיזור מרכז תל אביב וממרכז העסקים של תל אביב (שדרות רוטשילד רבתי) ומציגות את השאילתות לחיפושי חניה על בסיס הכתובת אותה הכניס המחפש:
תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

שירותי חניה מרכז רפאי איכילוב

עיריית בית שמש - קנסות חניה

עיריית הרצליה - פיקוח וחניה