צפו: דרך מקורית לטפל בעברייני חניה

ראש עיריית וילנה שבליטא מצא דרך מקורית להתמודד עם בעליהן של מכוניות יוקרה שמחנים את המכונית שלהם איפה שבא להם
נעם וינד | mako | פורסם 03/08/11 10:08:34
נגמ"ש לטיפול בעברייני חניה (צילום: צילום מסך)
כך יעשה למי שחונה שלא כחוק
צילום׃ צילום מסך
כמעט אף אחד לא אוהב פקחי חניה. הם תמיד מופעים חמורי סבר ברגע הלא נכון כשבדיוק עצרתם לשנייה. בדרך כלל גם הפתק שהשארתם ובו תירוץ נורא משכנע המסביר שעצרתם לפרוק סחורה, להתחיל עם בחורה, להציל את היקום מהכחדה או כל תירוץ משולל היגיון אחר לא משכנע אותם והרפורט כבר נרשם, הכינו את הארנק.
אם יש לכם בטן מלאה על חולדאי וסיירת הפקחים הזריזה והבלתי מתחשבת שלו אנו ממליצים לכם לא לעבור לגור בוילנה שבליטא כי שם במהרה הייתם ממש מתגעגעים לאכיפה התל אביבית.
- פרסומת -


ראש העיר המקומי, ארתורס זואוקאס, החליט שהוא לא יכול לסבול יותר את הזלזול של האנשים בחוקי החניה. לטענתו הבעיה חמורה במיוחד בקרב בעלי מכוניות יוקרה שתשלום דו"ח החניה לא מזיז להם ופשוט חונים איפה שמתחשק להם.
זואוקאס הזועם ציין כי "לאחרונה יש מגמת עליה בכמות האנשים שחונים על שבילי אופניים, חניות לנכים, כניסות למבני ציבור ולמעשה איפה שבא להם", מה שלטענתו "מראה על השתרשות של ערכים קפיטליסטים קלוקלים שמי שיש לו כסף יכול לעשות מה שהוא רוצה תוך חוסר כבוד לזולת".

עזבו אתכם מגרירה או סנדלי דנוור – ככה מטפלים בחניה אסורה

זואוקאס חשב איך למצוא דרך להעביר מסר חד וברור לתושבים בעלי מכוניות יוקרה ואז הוא נזכר שכאשר הוא שירת בצבא ברית המועצות הוא היה נהג של נגמ"ש. אתם שואלים בוודאי מה הקשר? ובכן, זואוקאס תפס את עמדת הפיקוד של נושא גייסות משוריין כדי, כמו שתארו זאת בהודעה לעיתונות מטעם העירייה המקומית, "להרוס את אחד מסמלי המערב הקפיטליסטי הדקדנטי" או במילים פשוטות יותר לרמוס מרצדס יוקרתית שחנתה בצורה חזירית על נתיב של אופניים.
הסרטון אמנם נראה משכנע למדי (וכולל שוט בו ערס מקומי עמוס גורמטים ולבוש בג'קט לבן יוצא מחנות ונדהם לראות את מכוניתו המעוכה) אבל עושה רושם שמדובר בצילום מבוים ולא במכונית אקראית שחנתה שלא כחוק.
"רציתי להעביר מסר", אמר זואוקאס לתקשורת, "ולהבהיר שגם מי שיש לו כסף לא יוכל להיות יותר מעל לחוק".
האמת היא שהמסר עבר בצורה משכנעת למדי ונותר רק לקוות שרון חולדאי לא ייקח דוגמא מעמיתו הליטאי ויחליט ללמד את תושבי עירו משמעת ושמירה על החוק מהי באמצעות הכישורים שרכש בצבא. להזכירכם הוא היה טייס קרב.

>> צפו: כמה גרירות שנכשלו

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

שירותי חניה מרכז רפאי איכילוב

עיריית בית שמש - קנסות חניה

בשורה סלולארית למחפשי החנייה בגבעתיים